infolinia codziennie od 800 - 2000
+48 602 490 918

Polecane oferty

OBÓZ MŁODZIEŻOWY GRECJA


Biuro Podróży WiGOR zaprasza na
OBÓZ MŁODZIEŻOWY (wiek 14 - 18) GRECJA – Loutraki – Zatoka Koryncka
Wakacje w greckim nadmorskim kurorcie uzdrowiskowym Hotel BARBARA*** położony bezpośrednio nad morzem (www.hotel-barbara-loutraki-greece.com)

Termin : 13 – 26 lipiec 2020 CENA; 2380 zł

 

Obóz młodzieżowy dla miłośników zwiedzania i dobrej zabawy. Autorski program łączący wypoczynek w najstarszym greckim kurorcie i zwiedzanie cennych obiektów historycznych Grecji. Gwarantowane słońce i gorące wody Zatoki Korynckiej będącej częścią Morza Jońskiego, a później niezwykle cenne zabytki z greckiej listy UNESCO.

W trasie dojazdowej zwiedzać będziemy Skopje - stolicę Macedonii pn., a w trasie powrotnej zwiedzimy sofię - stolicę bułgarii.

 

Zakwaterowanie; hotel BARBARA*** znajduje się w centrum kurortu Loutraki, bezpośrednio nad plażą. Do dyspozycji gości są klimatyzowane pokoje z bezpłatnym WiFi. Pokoje w hotelu Barbara zostały niedawno odnowione i dysponują balkonem z widokiem na góry lub morze. Ich wyposażenie obejmuje telewizor z płaskim ekranem, mini lodówkę i suszarkę do włosów. Hotelowa restauracja bufetowa zaprasza na szeroki wybór potraw.

 

Słynne gorące źródła zlokalizowane są w odległości 10 min. spaceru od hotelu.

Loutraki; jeden z najbardziej znanych greckich kurortów turystycznych. To tętniąca życiem, nadmorska miejscowość z długim deptakiem, wodospadami i aleją palmową. Położona w północno-wschodniej części Peloponezu, nad brzegiem Zatoki Korynckiej będącej częścią Morza Jońskiego. Od starożytnych czasów znana ze źródeł termalnych i wody mineralnej. Zachwyca szeroką, żwirkową plażą oraz krystalicznie czystą wodą, za co nieustannie od 1987r. nagradzana jest niebieską flagą. Słowo loutro oznacza kąpiel, a Loutraki to najstarsze miasto kąpielowe w Grecji, którego historia pochodzi jeszcze z czasów starożytnych. Spartańscy wojownicy przyjeżdżali tu, by zregenerować się po bitwach w gorących źródłach Loutraki. Legenda głosi też, że bogini Artemida chroni wszystkich kąpiących się tutaj. Wyjątkowe uzdrawiające właściwości wód mineralnych wynikają z wysokiej zawartości jonów siarki i wodorowęglanów.

 

PROGRAM TURYSTYCZNY; Meteory – zwiedzimy jeden z 24 prawosławnych klasztorów, położonych na szczytach skał w masywie skalnym Meteory. Loutraki - najpiękniejsza nadmorska promenada Grecji – Ouzeri Giannis, wodospady w centrum miasta opadające do tej promenady, wzgórze z klasztorami Osios Patapios i Profitis Ilias, laguna Vouliagmeni, Heraion - świątynia bogini Hery. Kanał Koryncki – kilkukilometrowy przesmyk łączący Morze Egejskie i Jońskie zbudowany w 1893 roku. Widok na Kanał z mostu zwodzonego oraz z m. Isthmia, tam ciekawy most, który zostaje opuszczony na dno kanału przed przepłynięciem statku. Ruiny antycznego miasta Korynt, W dość dużym kompleksie centralne miejsce zajmuje świątynia Apolla. Ateny – Akropol, Teatr Dionizosa, Agora, świątynia Hefajstosa, centralny plac Aten - Plac Konstytucji. Pałac Królewski, gmach parlamentu, Grób Nieznanego Żołnierza z uroczystą odprawą wart. Plaka – dzielnica małych sklepików. Nafplio – stare miasto, twierdza Palamidi i Bourtzi, wizyta w polskiej parafii Przemienienia Pańskiego. Epidauros – starożytny amfiteatr o fantastycznej akustyce. Diakoflo – przejazd unikatową – zębatą kolejką z poziomu morza do Kalavrity na wys. 720m. Stąd przejazd do grot jeziorowych (spilia limnon) w drodze powrotnej zwiedzimy klasztor Mega Spilion. Termopile – miejsce i pomnik słynnej bitwy pod Termopilami. Gorące źródło i miejsce kąpielowe z wodospadem.

 

Fakultatywnie (za dodatkową opłatą) – opłaty za zwiedzane miejsca (około 30 Euro).

 

Imprezy obozowe; dyskoteki, Śluby Kolonijne, zabawa „Randka w ciemno”. Wybory najsympatyczniejszej i najsympatyczniejszego uczestnika obozu. Plażowanie i kąpiele w morzu. Gry i zabawy sportowe z nagrodami.

 

Zapewniamy: sprawdzoną kadrę wychowawczą, ratownika na wszystkich kąpieliskach, na miejscu, opieka medyczna, bogaty i atrakcyjny program, ubezpieczenie NNW/KL, wyżywienie (3 posiłki dziennie). Kierownikiem obozu będzie doświadczony przewodnik, prezes mysłowickiego PTTK.

 

Ważne informacje; dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny paszport lub dowód osobisty. Zalecamy posiadanie ważnej karty EKUZ. Należy zabrać ważną legitymację szkolną. Radzimy zabrać suchy prowiant. O szczegółach (co zabrać) poinformujemy ok. 2 tygodnie przed wyjazdem drogą mailową.

 

Transport: autokar klasy Lux Euro 5, autokar zostaje do dyspozycji uczestników.

Wyjazd; 13.07 (poniedziałek) o 1900 na trasie dojazdowej zwiedzimy Skopje, nocleg 14/15.07 w miejscowości Bitola w Macedonii Północnej. Tu obiadokolacja (14.07). W dn. 15.07 śniadanie w Bitoli, obiad w ok. Meteorów.

Powrót; 26.07.2020 (niedziela) ok. 1100. Wyjazd z Loutraki w dniu 24.07 po śniadaniu. Na trasie zwiedzamy Termopile, obiad w m. Kulata (Bułgaria). Kolacja w stolicy Bułgarii

w Sofii. Nocleg 24/25 w Sofii, tu w dn. 25.07 śniadanie i zwiedzanie miasta oraz obiad. Wyjazd w godz. wieczornych, kolacja w Serbii. Przejazd nocny 25/26.07. Śniadanie w Słowacji. Planowany przyjazd na 11:00.

 

WYSTAWIAMY FAKTURY W CELU UZYSKANIA DOFINANSOWANIA Z ZAKŁADOWYCH FUNDUSZY ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH

 

Szczegóły oraz zapisy w Biurze Podróży WiGOR Mysłowice ul. Armii Krajowej 22 Tel; 32 222 56 06 // 508 063 653 // 602 490 918 e-mail; biuro wigor@vp.pl

Nasi partnerzy