infolinia codziennie od 800 - 2000
+48 602 490 918

Polecane oferty

OBÓZ ZIMOWY 2021


PTTK O/Mysłowice i Biuro Podróży WiGOR 

 BEZPOŚREDNI ORGANIZATOR IMPREZ TURYSTYCZNYCH

zapraszajądzieci i młodzież  w wieku  8 - 17 lat na

ZIMOWISKO //  OBÓZ NARCIARSKO – SNOWBOARDOWY

    Karkonosze – KARPACZ -  Pensjonat „MAX” (www.pensjonatmax.pl)

Termin; 7 - 13 luty 2021 r. (7dni)  Cena; – 1100,00 zł

 

 

ZAKWATEROWANIE: Pensjonat „MAX”  jest pięknie położonym obiektem o standardzie hotelu***, tuż przy górskim potoku i niedaleko centrum Karpacza. Goście mają do dyspozycji 26 eleganckich i przestronnych pokoi 2,3 osobowych - z pełnym węzłem sanitarnym i bezprzewodowym internetem. Obiekt posiada; przestronną restaurację, saunę, przechowalnię sprzętu narciarskiego, bilard, pokój zabaw dla dzieci oraz wielki taras na I piętrze do opalania i duży parking. Dodatkowo sala konferencyjna oraz grill nad potokiem. Z wybranych  pokoi widok na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę.

 

KARPACZ -   to miasto w Karkonoszach położone na 530 - 885m n.p.m. u podnóża najwyższego szczytu Sudetów - Śnieżki. Dziś Karpacz to jeden z najlepszych ośrodków wczasowo-turystycznych w Karkonoszach. W Karpaczu znakomicie odnajdą się wszyscy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem. Na terenie dwóch stacji narciarskich w mieście działają wyciągi krzesełkowe (6- i 4-osobowe), na pozostałych wyciągi orczykowe i tzw. magiczne dywany dla najmłodszych. Na bardziej zaawansowanych narciarzy czeka kompleks narciarski Karpacz Ski Arena, którego nartostrady znajdują się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

 

STACJA NARCIARSKA KARPACZ SKIARENA  (www.karpaczskiarena.pl) - największa stacja narciarska pod Śnieżką. 9 km nartostrad - łatwych i trudnych. 5 wyciągów narciarskich i 2 krzesełkowe kolejki linowe. W tym sezonie  funkcjonować będzie najdłuższa taśma narciarska w Polsce. Taśmociąg, który otrzymał nazwę “Leniuch” liczy sobie 225 metrów i będzie wwoził narciarzy z parkingu przy ul. Olimpijskiej do dolnej stacji kolei linowej. Wjazd jest darmowy i będzie trwał ok. 4,5 minuty. Kolej linowa ZBYSZEK wwozi turystów i narciarzy z Karpacza na szczyt Kopy (1377m n.p.m.). Trasę o długości 2281 m czteroosobowe krzesełka pokonują w 8 minut. W dół prowadzi nartostrada o długości 1500 m. Różnica wzniesień wynosi 400 m. Trasa jest przeznaczona dla dobrze jeżdżących narciarzy. Kolej linowa LICZYKRUPA to dwuosobowa kolejka krzesełkowa w dolnej części stacji. Jest przeznaczona wyłącznie dla narciarzy. Ma 924 m długości. Biegnąca obok nartostrada, o podobnej długości jest łatwa, doskonała do nauki. Różnica wzniesień wynosi 124 m. 

 

STACJA NARCIARSKA WINTERPOL BIAŁY JAR  (www.winterpol.eu)  - wyciągi w Białym Jarze to trzy trasy o różnym poziomie trudności. Niebieska o długości 1100m oraz dwie czerwone – 800m i 600m. Stwarzają one idealne warunki do stawiania swoich pierwszych kroków w sportach zimowych, to najlepsze miejsce by zacząć swoją przygodę z nartami. Jako jedyna stacja w całych Sudetach, posiada sześcioosobowe kanapy z osłonami typu bubbles, które chronią od wiatru padającego śniegu. Brak kolejek, wysoka przepustowość pozwalają cieszyć się każdą chwilą spędzoną na stoku, a podgrzewane siedziska dodatkowo ocieplają i tak już gorącą atmosferę tej Stacji Narciarskiej. 

 

PROGRAM TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZY:

1. Codzienne wyjazdy do kompleksu narciarskiego „KARPACZ SKI ARENA”.

2. Trzy wyjazdy na baseny  Termy Aqua Park w Cieplicach Zdrój. Dla zainteresowanych zajęcia nauki pływania.

3. Zwiedzanie atrakcji turystycznych Karpacza z przewodnikiem sudeckim; Muzeum Sportu i Turystyki, skocznia Orlinek, Centrum Informacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego, Muzeum Zabawek, Młynek Miłości.

4. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Szklarskiej Poręby; Zakręt Śmierci, Wodospad „Szklarki”, Skała „Chybotek”, Muzeum Minerałów, Leśna Huta z pokazem wytopu szklarskiego.

5. Zabawy,  gry sportowe, turnieje, dyskoteki, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

ZIMOWISKO - program wspólny z obozem, lecz zajęcia na stoku pod opieką wychowawców lub dla niezainteresowanych zajęciami na stoku; zabawy terenowe, wycieczki  pod opieką przewodnika sudeckiego.

OBÓZ NARCIARSKO - SNOWBOARDOWY -  program wspólny z zimowiskiem, lecz zajęcia na stoku pod opieką instruktorów narciarstwa i snowboardu, w tym nauka jazdy dla początkujących. 

 

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem w obie strony, autokar zostaje do dyspozycji uczestników. Zakwaterowanie  i wyżywienie – w pensjonacie „MAX”, trzy posiłki dziennie i podwieczorek. Opieka instruktorów narciarstwa i snowboardu na stokach. Opieka przewodnika sudeckiego na wycieczkach, opieka medyczna.Pierwsze świadczenie: obiad w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie: śniadanie w dniu wyjazdu i obiad na trasie w drodze powrotnej. Kiełbaski na plenerowe ognisko. Ubezpieczenie NNW oraz ubezpieczenie od zdarzeń losowych na stokach narciarskich. Realizacja ciekawego  programu turystyczno – krajoznawczy, opłaty za Termy Aqua Park w Cieplicach Zdroju oraz za zwiedzane miejsca w trakcie wycieczek krajoznawczych. Wyjazdy do kompleksu narciarskiego KARPACZ SKI ARENA  lub WINTERPOL BIAŁY JAR. Laureaci konkursów i zabaw otrzymają nagrody.

 

KADRA - doświadczona i sprawdzona w poprzednich latach kadra, instruktorzy narciarstwa i snowboardu. Kierownikiem obozu będzie  przewodnik sudecki, prezes PTTK O/Mysłowice  – Zbigniew Orłowski.

 

CENA NIE ZAWIERA - opłaty za karnety na stokach narciarskich. Przewidywana cena karnetów;  kształtuje się od 50 zł do 70 zł/dziennie. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarsko-snowboardowego w Karpaczu. Koszt od 25 do 35 zł/dzień/osoba.

 

WYSTAWIAMY FAKTURY W CELU UZYSKANIA DOFINANSOWANIA Z ZAKŁADOWYCH FUNDUSZY ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH

REALIZUJEMY BONY TURYSTYCZNE

 

Szczegółowe informacje i zapisy tel. 508 063 653,  602 490 918 lub mailowo; biurowigor@vp.pl

Biuro Podróży WiGOR ul. Armii Krajowej 22 czynne we wtorki od 1200 do 1600  do odwołania.

Nasi partnerzy