infolinia codziennie od 800 - 2000
+48 602 490 918

Polecane oferty

OBÓZ NARCIARSKI 2022


PTTK O/Mysłowice i Biuro Podróży WiGOR
BEZPOŚREDNI ORGANIZATOR IMPREZ TURYSTYCZNYCH
zapraszają dzieci i młodzież w wieku 8 - 17 lat na
ZIMOWISKO // OBÓZ NARCIARSKO – SNOWBOARDOWY
Karkonosze – KARPACZ - OW „ANNA” (www.anna-osrodek.pl)
Termin; 13- 19 luty 2022 r. (7dni) Cena; – 1100 zł

 

ZAKWATEROWANIE: Ośrodek Wczasowy „ANNA” jest obiektem, usytuowanym w malowniczym Miłkowie, niewielkiej miejscowości leżącej u stóp Karkonoszy, w bezpośrednim sąsiedztwie Karpacza. Obiekt w całości będzie zajęty tylko przez Naszą grupę. Goście mają do dyspozycji 19 eleganckich i przestronnych pokoi 2,3,4 osobowych - z pełnym węzłem sanitarnym i bezprzewodowym internetem. Obiekt posiada; przestronną restaurację, przechowalnię sprzętu narciarskiego, tenis stołowy, piłkarzyki, pokój zabaw dla dzieci i duży parking. Ogromnym atutem OW „ANNA” jest to, iż właściciele obiektu mieszkają na miejscu i osobiście dbają o dobrą kuchnię i wygody gości.

 

KARPACZ - to miasto w Karkonoszach położone na 530 - 885m n.p.m. u podnóża najwyższego szczytu Sudetów - Śnieżki. Dziś Karpacz to jeden z najlepszych ośrodków wczasowo-turystycznych w Polsce. W Karpaczu znakomicie odnajdą się wszyscy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem. Na terenie dwóch stacji narciarskich w mieście działają wyciągi krzesełkowe (6 i 4-osobowe), na pozostałych wyciągi orczykowe i tzw. magiczne dywany dla najmłodszych. Na bardziej zaawansowanych narciarzy czeka kompleks narciarski Karpacz Ski Arena, którego nartostrady znajdują się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. W okresie ferii „śląskich” Karpacz jest niezatłoczony. STACJA NARCIARSKA KARPACZ SKI ARENA (www.karpaczskiarena.pl) - największa stacja narciarska pod Śnieżką. 9 km nartostrad - łatwych i trudnych. 5 wyciągów narciarskich i 2 krzesełkowe kolejki linowe. W tym sezonie funkcjonować będzie najdłuższa taśma narciarska w Polsce. Taśmociąg, który otrzymał nazwę “Leniuch” liczy sobie 225 metrów i będzie wwoził narciarzy z parkingu przy ul. Olimpijskiej do dolnej stacji kolei linowej. Wjazd jest darmowy i będzie trwał ok. 4,5 minuty. Kolej linowa ZBYSZEK wwozi turystów i narciarzy z Karpacza na szczyt Kopy (1377m n.p.m.). Trasę o długości 2281 m czteroosobowe krzesełka pokonują w 8 minut. W dół prowadzi nartostrada o długości 1500 m. Różnica wzniesień wynosi 400 m. Trasa jest przeznaczona dla dobrze jeżdżących narciarzy. Kolej linowa LICZYKRUPA to dwuosobowa kolejka krzesełkowa w dolnej części stacji. Jest przeznaczona wyłącznie dla narciarzy. Ma 924 m długości. Biegnąca obok nartostrada, o podobnej długości jest łatwa, doskonała do nauki. Różnica wzniesień wynosi 124 m. STACJA NARCIARSKA WINTERPOL BIAŁY JAR (www.winterpol.eu) - wyciągi w Białym Jarze to trzy trasy o różnym poziomie trudności. Niebieska o długości 1100m oraz dwie czerwone – 800m i 600m. Stwarzają one idealne warunki do stawiania swoich pierwszych kroków w sportach zimowych, to najlepsze miejsce by zacząć swoją przygodę z nartami. Jako jedyna stacja w całych Sudetach, posiada sześcioosobowe kanapy z osłonami typu bubbles, które chronią od wiatru padającego śniegu. Brak kolejek, wysoka przepustowość pozwalają cieszyć się każdą chwilą spędzoną na stoku, a podgrzewane siedziska dodatkowo ocieplają i tak już gorącą atmosferę tej Stacji Narciarskiej.

 

PROGRAM TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZY:

1. Codzienne wyjazdy do kompleksu narciarskiego „KARPACZ SKI ARENA”.

2. Trzy wyjazdy na baseny Termy Aqua Park w Cieplicach Zdrój. Dla zainteresowanych zajęcia nauki pływania.

3. Zwiedzanie atrakcji turystycznych Karpacza z przewodnikiem sudeckim; Muzeum Sportu i Turystyki, skocznia Orlinek, Centrum Informacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego, Muzeum Zabawek, Młynek Miłości.

4. Wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Szklarskiej Poręby; Zakręt Śmierci, Skała „Chybotek”, Muzeum Minerałów, Leśna Huta z pokazem wytopu szklarskiego.

5. Zabawy, gry sportowe, dyskoteki, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

ZIMOWISKO - program wspólny z obozem, lecz zajęcia na stoku pod opieką wychowawców lub dla niezainteresowanych zajęciami na stoku; zabawy terenowe, wycieczki pod opieką przewodnika sudeckiego.

OBÓZ NARCIARSKO - SNOWBOARDOWY - program wspólny z zimowiskiem, lecz zajęcia na stoku pod opieką instruktorów narciarstwa i snowboardu. Zainteresowani indywidualną nauką (początkujący) opłata dodatkowa + 200 zł.

 

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem w obie strony, autokar zostaje do dyspozycji uczestników. Zakwaterowanie i wyżywienie – w Ośrodku Wczasowym „ANNA”, trzy posiłki dziennie i podwieczorek. Opieka instruktorów narciarstwa i snowboardu na stokach. Opieka przewodnika sudeckiego na wycieczkach, opieka medyczna.

Pierwsze świadczenie: obiad w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie: śniadanie w dniu wyjazdu i obiad na trasie w drodze powrotnej. Kiełbaski na plenerowe ognisko. Ubezpieczenie NNW  Realizacja ciekawego programu turystyczno – krajoznawczego, opłaty za Termy Aqua Park w Cieplicach Zdroju oraz za zwiedzane miejsca w trakcie wycieczek krajoznawczych. Wyjazdy do kompleksu narciarskiego KARPACZ SKI ARENA lub WINTERPOL BIAŁY JAR. Laureaci konkursów i zabaw otrzymają nagrody. KADRA - doświadczona i sprawdzona w poprzednich latach kadra, instruktorzy narciarstwa i snowboardu. Kierownikiem obozu będzie przewodnik sudecki, prezes PTTK O/Mysłowice – Zbigniew Orłowski.

Cena nie zawiera  

 

- opłaty za karnety na stokach narciarskich. Przewidywana cena karnetów; kształtuje się od 50 zł do 70 zł/dziennie. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarsko-snowboardowego w Karpaczu. Koszt - 30 do 35 zł/dzień/osoba. Dodatkowego ubezpieczenia od zdarzeń losowych na stoku narciarskim.

 

WYSTAWIAMY FAKTURY W CELU UZYSKANIA DOFINANSOWANIA Z ZAKŁADOWYCH FUNDUSZY ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH REALIZUJEMY BONY TURYSTYCZNE Szczegółowe informacje i zapisy tel. 508 063 653, 602 490 918 lub mailowo; biurowigor@vp.pl Biuro Podróży WiGOR ul. Armii Krajowej 22

Biuro czynne wtorek - piątek od 11:00 do 17:00.

Nasi partnerzy